Inwestycja w apartamenty nad morzem – czy to się opłaca?

Inwestycja w apartamenty nad morzem – czy to się opłaca?

W obliczu rynkowej bessy i niepewnej kondycji gospodarki, które zgotowała nam pandemia COVID-19, inwestorzy szukają dobrych okazji do pomnażania kapitału. Jedną z opcji, coraz bardziej popularnych wśród osób rozglądających się za alternatywami inwestycyjnymi, są apartamenty wakacyjne nad Bałtykiem.

Nieruchomości – postaw na pewną kartę

Kupowanie gruntów, budynków użytkowych, a przede wszystkim lokali mieszkalnych na cele inwestycyjne od dawna uchodzi za jedną z najbardziej zyskownych i bezpiecznych jednocześnie form lokowania kapitału. Stopy zwrotu z lokat bankowych, funduszy i innych zachowawczych produktów inwestycyjnych są tak znikome, że osoby szukające „zajęcia” dla swoich pieniędzy muszą rozglądać się za innymi narzędziami. W obwodzie pozostaje m.in. gra na kapryśnej giełdzie lub handel na rynkach wymiany walut. Obie metody wymagają od inwestorów wiedzy, doświadczenia i zaangażowania czasu, a przy tym są obarczone ryzykiem niepowodzenia. Nic dziwnego, że wiele osób dysponujących środkami bierze pod lupę rynek nieruchomości. Wynajmowanie posiadanego mieszkania daje stałe źródło dochodu, przy minimalnym nakładzie na obsługę inwestycji. Dodajmy również, że nieruchomości nie tracą na wartości. Wręcz przeciwnie, ceny lokali mieszkaniowych stale rosną, a napędza je m.in. duży popyt i rynek pierwotny oferujący nowoczesne i wygodne mieszkania, szeregowce i domy w atrakcyjnych lokalizacjach. Trend wznoszący dotyczy nie tylko w największych aglomeracji. Co ważne, nieruchomość stanowi kapitał, z którego kiedyś będą mogły korzystać kolejne pokolenia – zakup apartamentu lub mieszkania jest więc polisą na lepszą przyszłość bliskich.

Inwestycja w apartamenty nad morzem bałtyckim – z sercem i z głową

Wakacje nad Bałtykiem są dla wielu osób stałym elementem wypoczynku. Szum fal, zapach jodu, uczucie delikatnego piachu pod stopami i skrzeczenie mew magnetyzują nie tylko Polaków. Bałtyckie plaże kojarzą się wielu osobom z niezapomnianymi wyjazdami, przygodami, imprezami i prawdziwym wypoczynkiem. Niektórzy twierdzą, że w opiniach na temat Bałtyku przedkładamy patriotyzm i sentyment nad zdrowy rozsądek. Być może tak jest, nie zmienia to jednak faktu, że polskie wybrzeże było, jest i będzie rozchwytywaną destynacją, także poza letnim sezonem. Gwarantowany popyt na urlop nad „naszym” morzem daje także szansę na zarobek inwestorom pragnącym ulokować swój kapitał w luksusowych lokalach przygotowanych z myślą o wynajmowaniu przez turystów.

Apartamenty nad morzem – sprzedaż przestrzeni ze znakiem jakości

Dream Estate wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób pragnących zainwestować w nowe apartamenty nad morzem. Firma oferuje doradztwo i pośrednictwo w nabyciu lokali mieszkalnych, które następnie mogą być wynajmowane gościom spędzającym urlop nad Bałtykiem. Dystans dzielący inwestora od wybrzeża tak naprawdę nie ma większego znaczenia, gdyż pieczę nad nieruchomości sprawuje Dream Estate. Przedsiębiorstwo bierze na siebie kompleksową obsługę apartamentów, zarządzanie rezerwacjami i najmem, a także tak prozaiczne kwestie jest sprzątanie pomieszczeń po wyjeździe gości. Dream Estate to marka należąca do firmy z ugruntowaną pozycją na rodzimym rynku obsługi najmu krótkoterminowego ekskluzywnych powierzchni. W jej portfolio są przede wszystkim inwestycje w Beskidach i w Tatrach. Wraz z rozwojem rynku i rosnącego popytu na spędzanie wakacji w komfortowych warunkach (np. wypadów weekendowych w stylu city break), firma dodaje do swojej oferty także północ kraju – apartamenty nad morzem na sprzedaż.

Apartamenty inwestycyjne nad morzem – stopa zwrotu

Wraz z zakupem nieruchomości Klient Dream Estate staje się właścicielem danej przestrzeni. Transakcja wiąże się z wydaniem pokaźnych środków, które będą procentować w przyszłości. Zyskiem inwestora jest w tym przypadku wynajmowanie swojej przestrzeni turystom, przy czym obsługą najmu krótkoterminowego zajmuje się Dream Estate. Za doradztwo, zarządzanie rezerwacjami, szukanie Klientów i reklamę nieruchomości firma pobiega 30% przychodu. Reszta, czyli 70% wpływów od turystów, wędruje na konto inwestora. Zysk Klienta jest więc zależny od obłożenia apartamentu i ceny za jego wynajem. Patrząc na rosnącą popularność, jaką cieszą nowe apartamenty nad morzem, zwrot z inwestycji jest niemal gwarantowanych na przestrzeni kilkunastu lat.

Niekwestionowanym atutem inwestycji w apartamenty wakacyjne jest zabezpieczenie w postaci posiadania samego lokalu. Jeśli Klient, na pewnym etapie inwestycji, uzna, że jego środki nie pracują wystarczająco efektywnie lub są potrzebne w innym projekcie, może sprzedać lokum. Drugim walorem, który daje inwestycja w apartamenty nad morzem czy w górach, jest możliwość spędzenia urlopu w swojej nieruchomości. Zakup apartamentu nad Bałtykiem może stać się nie tylko źródłem zysku, ale również odskocznią od codziennego zabiegania, bezpiecznym portem, do którego można zacumować podczas sztormów w życiu prywatnym i zawodowym.

Ulubione ()